subscribe: Posts | Comments | Email

Przetłuszczające się włosy

0 comments
Przetłuszczające się włosy

Przetłuszczające się włosy to nadmierna produkcja łoju przez gruczoły łojowe. Pracę gruczołu łojowego reguluje częściowo poziom hormonów płciowych w organizmie danej osoby. Predyspozycje dziedziczne, przyjmowanie leków, zmiany pór roku i zła pielęgnacja włosów, to dodatkowe przyczyny.

 

Najczęstszą przyczyną przetłuszczających się włosów to stres i nieodpowiednia dieta.

 

Stres

Pod wpływem stresu,system nerwowy uwalnia hormony; adrenalinę i kortyzol. Kortyzol zwiększa stężenie glukozy we krwi, uwalnia aminokwasy, hamuje tempo zużywania glukozy przez mięśnie szkieletowe i przyspiesza rozkład kwasów tluszczowych do ciał ketonowych.

Przewlekły nadmiar kortyzolu we krwi prowadzi do przemieszczenia się depozytów tkanki tłuszczowej. Osoby które znajdują się pod wpływem ciagłego stresu charakteryzują się typowym wyglądem. Jest to z reguły nalana twarz, otyły brzuch, otyły kark, blada i cienka skóra, trądzik i przetłuszczające się włosy. 

Hormony stresu wyczerpują organizm z witamin, głównie witamin z grupy B.

Organizm radzi sobie ze stresem poprzez ochotę na produkty słodkie, spożywajac więcej weglowodanów, co pogarsza sytuację. 

 

Dieta

Nawet niewielki brak witaminy B prowadzi do nadprodukcji gruczołów łojowych. Zmiana diety może przywrócić produkcję do normalnego poziomu. 

Zrównoważona dieta jest bogata w składniki odżywcze, dzięki którym włosy są zdrowe i zdrowo wyglądają. Wskazana jest żywność zawierająca B-kompleks: banany, orzechy, awokado, nasiona dyni, jajka, ziemniaki, zielone warzywa, rośliny strączkowe i wodorosty. 

 

Pomocne zioła: skrzyp,rozmaryn,pokrzywa,rumianek i szałwia.

 

Należy używać rozcienczonych szamponów połprzeźroczystych i myć włosy rano (gruczoły łojowe wydzielają więcej łoju w nocy).

Pomaga też unikanie zbyt wysokich temperatur. Gorące temperatury pobudzają produkcje tłuszczu. Mycie w letniej wodzie i unikanie suszarek jest bardzo pomocne.

 

http://www.jusuru.com/poland/Liquid_BioCell_Skin_Key_Ingredients.aspx

 

Comments are closed.